:: 28.III.2006 :: Linki ::
W oczekiwaniu na odnowiony serwis uruchomiliśmy zupełnie nowy, oparty o profesjonalne oprogramowanie katalog linków, oczywiście zaktualizowany i znacznie poszerzony. Zapraszamy.
:: 2.VI.2005 :: Zaproszenie na Celtyckie Lato ::
Już po raz trzeci ISTA organizuje Celtyckie Lato: Letnią Szkołę Tańca i Scenę Otwartą. Ogólne informacje możecie znaleŸć tutaj, po szczegóły odsyłamy na stronę ISTY. Dobrej zabawy :)
:: 25.III.2005 :: Historia Irlandii ::
Dwa kolejne rozdziały irlandzkiej historii, tym razem mowa jest o pierwszych plantacjach (czyli planowanym osadnictwie angielskim w Irlandii) oraz o powstaniu z 1641 roku.
:: 22.III.2005 :: Ogłoszenie ::
Siedemnastego marca ukazał się nowy numer magazynu historyczno-kulturalnego Histmag - Znajdziecie go na http://www.histmag.org.W najnowszym wydaniu przedstawiamy Wam bliżej Irlandię - jeden z najpiękniejszych krajów Europy. Do tego możecie wygrać ciekawe nagrody (płyty zespołu Carrantuohill, książki, prenumeraty czasopism) w naszym irlandzkim konkursie - szczegóły tutaj .
:: 6.XI.2004 :: Relacja z Colours of Ostrava 2004 - Urban Trad ::
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu Colours of Ostrava, ze szczególnym uwzględnieniem koncertu belgijskiego zespołu Urban Trad.
:: 4.XI.2004 :: Całkiem nowy dział Download ::
W dziale ::Download:: pojawiło się ponad 150 ikonek, clipartów, borderów i innych grafik naszego autorstwa. Ponadto poddział ::czcionki:: został zaktualizowany.
:: 21.X.2004 :: Zapraszamy na Cyber Fest-Noz!!! ::
Drodzy tańcomaniacy!
Agent bretońskiego wywiadu zaprasza serdecznie na największą na świecie imprezę tańca bretońskiego - Cyber Fest-Noz. Raz do roku organizowana jest w Quimper w Bretanii taneczna zabawa - tadycyjne Święto Nocy (fest-noz) na żywo transmitowane do internetu. W zeszłym roku bawiło się 100.000 ludzi na całym świecie, w tym jakieś 150 w Polsce w Poznaniu w Galerii Inner Space. W tym roku Dom Bretanii, organizator, zaprasza do klubu Piwnica 21, 30.X w sobotę, o godz.17.00. Do 22.30 koncerty i pokazy, o 22.30 właściwa część imprezy - FEST NOZ. Na dużym ekranie transmitowany będzie obraz na żywo z Quimper gdzie najlepsze bretońskie kapele (m.inn.Skolvan, Guichen Quartet, Freres Morvan, Trio PSG, inn.) będą grały dla Was. Szczegóły i program na stronie www.antourtan.org - trzeba kliknąć na Cyber Fest-Noz i poszukać odnośnika "a l'affiche". WSZYSCY BRETONOFANI - ŁĄCZCIE SIĘ!!! Jeżeli ktoś nie może dojechać, to wystarczy komputer, łącze o prędkości 256kb/s (chociaż na 56kb/s też powinno coś być widać) i program Real Player do darmowego ściągnięcia ze strony organizatorów. Klikając tutaj można zapoznać się z programem Cyber Fest-Noz (po polsku:))
:: 18.IX.2004 :: Relacja z Festiwalu Dowspuda 2004 ::
Zapraszamy na porządną relację z VII Festiwalu Muzyki Celtyckiej Dowspuda 2004. Strona zrealizowana jest w nowej technice, mogącej sprawiać problemy starszym przeglądarkom.

Zmiany nastąpiły również w forum. Od teraz jego podstawą ma być szeroko znane "blackboard forum". Stare forum będzie stopniowo wycofywane z funkcjonalności, nowe zaś przechodzić będzie proces upiększania :)
:: 25.VII.2004 :: Prowizoryczna galeria zdjęć ze Sceny Otwartej Celtyckiego Lata!!! ::
Kolejna prowizorka :) Tutaj jest kilka fotek do obejrzenia. Zapraszamy!
:: 8.VII.2004 :: Prowizoryczna galeria zdjęć z Dowspudy ::
Klikając tutaj traficie na zestaw ponad 100 zdjęć z niedawno co zakończonego VII Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie. A za kilka dni pojawi się oficjalna, porządna relacja. Z góry uprzedzam, że "prowizoryczna galeria" może wczytywać się długo... ale myślę, że warto poczekać :)
:: 21.VI.2004 :: Celtyckie imprezy w kraju i nie tylko!!! ::
W lipcu bieżącego roku, w Krakowie, odbędą się imprezy Celtyckiego Lata organizowane przez Szkołę Tańca Irlandzkiego i Szkockiego ISTA. Start 7.VII: zapraszamy! Po szczegóły prosimy kliknąć tutaj » W dniach 9-11 lipca w czeskiej Ostrawie odbędzie się wielka impreza muzyczna Colours of Ostrava. Wystąpi tam mnóstwo zespołów grających muzykę folk/etno/world. Gwiazdami będą przede wszystkim: Bob Geldof, Urban Trad i Oysterband (to z interesującego nas zakresu). W sumie wystąpi 60 zespołów, w tym 20 zza granicy (w tym nasz Carrantuohill). Polecamy! Szczegóły tutaj »
:: 5.VI.2004 :: Uaktualnienie linków ::
Back on track! Po dłuższym czasie zabieramy się za uaktualnienia serwisu. Na początek to, co łatwe: uaktualnienie :: linków ::. Z bazy wypadło kilkadziesiąt staroci, za to sporo doszło. Zapraszamy do samodzielnego zgłaszania ciekawych stron tutaj
:: 15.III.2004 :: Finał Aukcji dla WOŚP ::
Dwa obrazki: Dwa Psy z Book of Kells i 8 Splecionych Ludzików zasiliły konto WOŚP kwotą 116 złotych. Gratulujemy zwycięzcy a wszystkich zapraszamy na przyszłoroczne aukcje na rzecz WOŚP. SIEMA!
:: 23.XI.2003 :: Nowa wersja Mojej Irlandii! ::
Nowa, uaktualniona wersja Mojej Irlandii wreszcie ujrzała światło dzienne! Po wielu miesiącach stukania w klawiaturki i klikania myszkami nasz cel został osiągnięty :) Oddajemy w Wasze ręce odnowioną merytorycznie i graficznie Moją Irlandię. A w niej:
  • nowy dział ::kolekcje:: zapraszamy do obejrzenia naszych zbiorów monet i kart telefonicznych temetycznie związanych z kulturą celtycką. Oprócz oglądania możecie zapoznać się z historią i specyfiką monet irlandzkich.
  • dla niewąskiego grona zniecierpliwionych ;) zaległe relacje z:
  • rozdziały dotąd znajdujące się "luzem" na stronie głównej, a nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do żadnych z istniejących działów, zostały zebrane w nowym dziale ::różności::.
    Do tego działu zostały przeniesione także ::warto przeczytać:: i ::warto zobaczyć::, które do tej pory były w dziale ::linki::
    Do ::różności:: trafia także dział ::poezja:: a w niej wiersze Wiliama Yeatesa i Roberta Burnsa w polskim tłumaczeniu.
  • uaktualnienie i/lub poprawienie działów: muzyka, polityka, historia, tradycje, a w nich:
  • ::galeria:: zaczęła żyć własnym życiem i niedługo będziecie mogli oglądać obrazki pod adresem www.celt.art.pl
Dodatkowo do każdej ze stron serwisu dopisać można własny komentarz, uzupełniając, bądź poprawiając to, co jest na niej napisane. Chwilowo nie będą też działać linki, do czasu ich przebudowy na nowy format.

Chociaż nie wszystko jeszcze działa tak jak należy, tym niemniej zapraszamy do częstych odwiedzin na naszą stronę, nowe rzeczy pojawiać się będą często, postaramy się też nawiązać współpracę z jak największą liczbą osób zainteresowanych kulturą irlandzką w naszym kraju, co zaprocentuje jeszcze bogatszą treścią Naszej wspólnej Irlandii :)