Różności

Tutaj umieściłem różne ciekawe rzeczy, które nie dają się zaklasyfikować do żadnego działu, a myślę, że szkoda byłoby je pominąć.

Wiersze
Zbiór kilkunastu wierszy autorstwa dwóch celtyckich bardów - Williama Butlera Yeats'a i Roberta Burnsa, wszystkie zamieszczone tu wiersze mają swoje tłumaczenie na nasz język.
Warto zobaczyć
Opis kilkunastu filmów, których akcja osadzona jest w irlandzkich realiach, bądź poruszających irlandzkie tematy.
Warto przeczytać
Duży zbiór książek, wraz z opisami, który udało mi się odszukać w przeróżnych bibliotekach i księgarniach. Nie jest on może kompletny, ale może stanowić istotną pomoc w zorientowaniu się w tej materii.
Sylwetki
W tym poddziale znaleźć można obszerną notkę biograficzną Roberta Burnsa, obejrzeć imponujący spis ludzi celtyckiego pochodzenia, którzy odcisnęli swe piętno na naszej ziemi, oraz jeszcze większy spis-leksykon postaci, miejsc i pojęć związanych z legendami o królu Arturze i opowieściami o Okrągłym Stole
Prawa irlandzkie
Esej omawiający istotną rolę jaką w irlandzkim społeczeństwie zajmowały tzw. „brehon laws”. Autorem tekstu jest Tomasz Niepokój.
Krótka historia Irlandii
Najważniejsze daty w historii Irlandii w postaci tabelarycznej.
Historia Szkocji
Historia Szkocji data po dacie.
Historia tartanu
Historia, rozwój i znaczenie tartanu w szkockiej tradycji.
Celtycka ornamentyka
Dokładny opis pochodzenia i znaczenia popularnych celtyckich wzorków, szlaczków, także liternictwa i rzeźby. Wszystko to okraszone dużą ilością odpowiednich ilustracji.
Alfabet druidów
Tabelka przedstawiająca ogamiczny alfabet druidzki, a także przypisane do poszczególnych liter drzewa, ptaki, miesiące i dni tygodnia.
Słownik szkocko-angielsko-polski
Mały słownik oryginalnego szkockiego dialektu języka angielskiego, na razie około 200 słów.